На Тернопільщіні зменшилось поголів'я ВРХ

25 червня 2015 86 0
На Тернопільщіні зменшилось поголів'я ВРХ
На Тернопільщіні зменшилось поголів'я ВРХ

У господарствах селян зменшилось поголів’я свиней та великої рогатої худоби, повідомляє сайт TeNews.

На це вплинули чимало різних факторів. Ціни на корм для тварин постійно зростають, більш ніж вдвічі здорожчала і посівна кампанія, а тому вирощувати корми самостійно людям не варто. Купці ж за домашні молочні та м’ясні продукти пропонують не так вже й багато грошей. За літру молока господарям дають по 2 грн 70 коп., за кілограм свинини – 27 грн. Селяни кажуть: домашній бізнес сьогодні не рентабельний. А отже, люди частково вирішили відмовитися від цієї справи.

Відповідно, за даними головного управлінні статистики у Тернопільській області, господарства населення наразі утримують 84,5% загальної чисельності великої рогатої худоби, у тому числі 89,7% корів, птиці – 71,3%, свиней – 54,4%. А ось у сільськогосподарських підприємствах, порівняно з відповідним періодом минулого року, збільшилася чисельність корів та свиней.

Загалом в області нараховується 186,6 тис. голів великої рогатої худоби, або на 13,0% менше, ніж у відповідний період минулого року, зокрема 99,7 тис. голів корів (на 7,0% менше), свиней – 411,2 тис. голів (на 6,1% більше), птиці – 4037,4 тис. голів (на 3,5% менше).

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою