Реклама

Експерти прогнозують зниження цін на овочі наступного року

20 грудня 2022 305 0
Експерти прогнозують зниження цін на овочі наступного року
Depositphotos
  • Через війну площі під овочами значно скоротились
  • Морква і цибуля побили цінові рекорди
  • Ситуація може покращитись наступного року

Через воєнні дії Україна втратила досить суттєву площу посівів овочів. До того ж багато продукції залишилося в холодильниках. Така ситуація мала місце через швидку окупацію Півдня нашої країни. Про це розповів президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник, пише Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

«Звідси й засилля на українському ринку імпортних овочів борщового набору протягом всієї весни та частини літа. Імпорт переважав до тих пір, поки не виросли місцеві овочі в регіонах, які не були окуповані. Все вищевказане призвело до суттєвого зростання вартості борщового набору в порівнянні з минулим та позаминулим роками. Особливо цінові рекорди побили цибуля і морква», — зауважив Тарас Баштанник.

Президент УПОА переконаний, що далі ситуація в агробізнесі залежатиме безпосередньо від ходу війни. Якщо вона закінчиться швидко — фермерам буде легше. Якщо ні — ситуація нагадуватиме цей рік.

«Що стосується овочів, я вважаю, що вони стануть дешевшими наступного року, бо збільшиться їхня пропозиція. Йдеться вже про новий врожай. Цієї весни мало підприємств змогли швидко переорієнтуватися і висадити овочі. Наступного року їх буде вже більше», — зазначив фахівець.

Тож, наступного року він прогнозує зниження цін.

«Овочі наступного року будуть дешевшими. А ще я впевнений, що у 2023 році пів України буде в моркві і цибулі. Адже саме ці овочі у 2022 побили власні цінові рекорди», — додав Тарас Баштанник.

Тарас Баштанник вважає, що з насінням у новому сезоні теж проблем не буде. Україна щороку споживає конкретну кількість насіннєвого матеріалу. Ці показники не зміняться. Лише частина насіння, яка раніше йшла на південь України, тепер прямуватиме в інше місце.

Читати за темою: Активний попит на моркву спровокував зростання ціни

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама