Українські озимі досягли молочної стиглості

25 червня 2015 78 0
Українські озимі досягли молочної стиглості
Vkurse.uaУкраїнські озимі досягли молочної стиглості

У другій декаді червня в Україні зерно озимих культур на більшості площ досягло молочної, на окремих площах південних і східних областей — воскової і повної стиглості, в західних областях ще тривало цвітіння колоса. Про це йдеться в агрометеорологічні огляді Укргідрометеоцентру, повідомляє «АПК-Інформ».

Відзначається, що висота озимої пшениці і ячменю становила від 55 до 120 см, висота озимого жита — від 100 до 153 см. Стан посівів озимих культур гарний і задовільний. На окремих площах відзначалася щуплість зерна, вилягання посівів від локальних злив.

«Агрометеорологічні умови формування урожаю сільгоспкультур протягом декади залишалися неоднорідними. Розподіл опадів було нетрадиційним: у багатьох районах північних та центральних областей їх сумарна кількість менше, ніж на півдні», — йдеться в огляді.

Також повідомляється, що суттєве зниження температури повітря в кінці декади послабило вплив посушливих явищ, а негативна дія високих денних температур повітря зм'якшувалося зниженням нічних температур повітря до рівня, який дозволяв рослинам відновлювати баланс вологи і не досягти стійкого в'янення.

Виконано за допомогою Disqus