Аграрний фонд ставить під загрозу виробництво цукру — Укрцукор

13 березня 2016 70 0
Подальші «інтервенції» Аграрного фонду» знищать виробництво цукру в Україні
ua.korrespondent.netПодальші «інтервенції» Аграрного фонду» знищать виробництво цукру в Україні

Подальші «інтервенції» ПАТ «Аграрний фонд України» знищать виробництво цукру в Україні.

Про це йдеться у зверненні Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор» до президента, прем’єр-міністра і міністра аграрної політики та продовольства України.

У звернені наголошується, що цукру, виробленого у 2014 та 2015 р.р. (0,5 млн т та 1,4 млн т відповідно) повністю вистачає для внутрішнього споживання. При цьому ціни на цукор останні 4 місяці не змінювались, що свідчить про стабільність ринку.

«Тому ситуація на ринку не потребувала втручання державних інституцій, основа мета яких регулювання ціни та пропозиції на ринку. Але ДСБУ «Аграрний фонд України» у вигляді продажу додаткових обсягів цукру за ціною на 20‐30% меншою ринкової вчиняє злочин проти держави. Іншого пояснення дій, як «розбазарювання» держрезервів з метою збагачення певних посадових осіб, ми не можемо знайти», — йдеться у зверненні.

Також додається, що за інформацією народних депутатів України, зокрема Генадія Бобова, у більшості випадків продаж відбувається взагалі за готівку, без оформлення будь‐яких документів, що свідчить про просте розкрадання державних запасів.

«Звернення до місцевих органів влади та правоохоронних органів не дають результатів: «інтервенція» на день-два зупиняється, потім у супроводі воєнізованої охорони знову відновлюється. Скоріше за все, «ділки на місцях» вирішили безкарно збагатитися за державний рахунок», — сказав голова асоціації Андрій Дикун.

Міністерство аграрної політики та продовольства України протягом 2015‐2016 р. неодноразово повідомляло про факти крадіжок значних обсягів цукру зі складів Аграрного фонду та про намагання врегулювати ситуацію, у тому числі із залученням правоохоронних органів.

За словами цукровиків, легальний ринок цукру практично зупинився, адже цукрові заводи не можуть продати цукор за обґрунтованою ціною: «нелегальний» цукор потрапляє на прилавки за ціною, значно меншою від собівартості його виготовлення в Україні та світі.

«Відсутність коштів у цукровиків вже робить нереальною цьогорічну посівну кампанію цукрового буряка. Вона і так мала б бути на межі можливості через прив’язану до долара ціну імпортного насіння, палива та засобів захисту рослин. А зараз про початок посівної не може йти й мови — коштів немає і не буде через підривну діяльність ДСБУ «Аграрний фонд України». І тоді у 2017 р. нас чекатиме дефіцит цукру на полицях та завезення неякісного тростинного цукру. З країни експортера цукру, ми перетворимось у нетто-імпортера та втратимо цілу галузь і десятки тисяч робочих місць. У результаті Україна залишиться без власного цукру, власних цукрових заводів на десятиліття. Невже цього добиваються Президент, Уряд та силові органи, закриваючи очі на грабунок держави регіональними злодіями?», — сказано у зверненні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 6°

Вітер

1.4м/с

Опади

9.83мм

Вологість

84%