Реклама

Названо найнебезпечніші хвороби сої у сезоні 2023

26 червня 2023 1268 0
Названо найнебезпечніші хвороби сої у сезоні 2023
Kurkul.com

Помилки у технології вирощування сої можуть звести нанівець надії фермерів на гарний врожай. І найчастіше саме ризики хвороб стають критичними на посівах олійної. Про це розповів менеджер з розвитку агротехнологій Центрального та Східного регіонів компанії «LNZ Group» Віталій Брашован  в матеріалі «Найнебезпечніші хвороби сої у 2023 році» на Kurkul.com.

Так, експерт виділив три основних хвороби:

Альтернаріоз.

«Одна з найпоширеніших та найагресивніших хвороб сої, яка призводить до зниження в кількості урожаю та значного зниження схожості насіння, через зменшення фотосинтетичної поверхні листя. Поширення альтернаріозу спостерігається в кінці цвітіння сої. В місцях ураження, частіше з нижнього боку, з'являються дрібні, кутасті або округлі, коричневі плями. Потім серединка плямок стає світло-коричневою з темно-коричневою облямівкою. Вони збільшуються в розмірі, зливаються, темніють, стають чорно-бурими. Це створює серйозні проблеми для врожаю та вимагає ефективного контролю».

Пероноспороз.

«Основним джерелом інфекції є заражене насіння та рослинні залишки сої, особливо в монокультурі. Хвороба уражає сім'ядолі, де утворюється ніжний наліт спороношення. В результаті сім'ядолі жовтіють і опадають. При локальному ураженні дорослих рослин на верхній стороні листя формуються ясно-зелені плями, які з часом буріють, рослина в критичний момент вегетації втрачає фотосинтетичну площу листя, а значить і врожай».

Септоріоз.

«Третє місце серед найнебезпечніших хвороб сої цього сезону займає септоріоз. Інфекція поширюється від рослинних залишків сої з минулого сезону та зараженого насіннєвого матеріалу. Септоріоз починається знизу, з сім’ядольних листків, де утворюються червоно-коричневі плями з численними пікнідами. На справжніх листках також з'являються плями різних типів, від незграбних до малих та великих, обмежених жилками. Ця хвороба може призвести до опадання листя, що своєю чергою знижує кількість врожаю та призводить до погіршення його якості».

Читайте також: Як уникнути втрат врожаю ріпаку — поради експерта

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама