За підсумками кукурудзяного сезону 2022, щоб успішно займатися вирощуванням культури, необхідно власне зерносушильне обладнання. Про це розповів директор «НОВОГО ЕЛЕВАТОРа» Євген Романов в матеріалі «Як сушити кукурудзу у 2023? Уроки минулого сезону» на Elevatorist.com.
Так, у 2022 р. фермери центральної та західної частин України стикнулися з проблемою – кукурудза восени була з високою врожайністю та високою вологою — до 35%. Відповідно, сушити таке зерно на сторонніх елеваторах було дуже дорого, та й зібрати її було проблематично через погодні умови. Тому аграрії намагалися вирішувати цю проблему, кожен по-своєму.
Дехто практикував відкладений збір. Окремі аграрії ще у травні 2023 р. молотили кукурудзу врожаю 2022. Також фермери практикували продаж вологого зерна з поля.
Водночас експерти рекомендують мати власну зерносушарку.
Компанія «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» вже 12 років надає комерційні послуги сушіння, обслуговуючи на рік до 600 фермерських господарств із загальним оборотом до 100 000 тонн зернових.
До 2021 р. «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» орієнтувався на випуск обладнання для надання комерційних послуг сушіння зерна та перевалок зернових. Головні вимоги — це економічність, надійність та безвідмовність, безпека та висока продуктивність.
«З приходом війни найбільше постраждали дрібні фермери, які не мають власної матеріально-технічної бази, тому орієнтуючись на цю категорію, для господарств, що обробляють від 50 до 500 га «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» випустив нову лінійку зерносушильних комплексів», — розповів Євген Романов.
Зерносушарки із нової лінійки виготовляються з імпортних комплектуючих, працюють на трісці та пелеті, але мають продуктивність, що підходить невеликим фермерським господарствам:
Також серед переваг зерносушильних комплексів «НОВОГО ЕЛЕВАТОРА» те, що вони:
Читайте також: Стало відомо, з якою врожайністю стартували жнива ячменю в Україні
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.