Внаслідок підриву Каховської ГЕС понад 300 тис. га земель залишилось без зрошення. Майже 150 тис. га стали суходолом. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський в інтерв'ю для «Телеграф».
«Регіон, який зазнав найбільшої шкоди від того, що відбулося — це лівий берег, який зараз під окупацією. І, очевидно, що якісь конкретні дії можна буде робити там лише після деокупації. Ми розробили попередні плани, щоб зрозуміти, чи можуть бути тимчасові рішення для системи зрошення», — розповів міністр.
За його словами, через підрив дамби відбувся величезний витік з водосховища і рівень води впав значно нижче точки входу у дві системи.
«Такого великого джерела зрошення у нас станом на сьогодні немає. Тому треба закінчити війну, відбудувати греблю, наповнити водосховище. Відповідно, це займе не один рік. Після війни — це точно 3-7 років. Скільки саме — залежить від багатьох факторів. До того моменту цього джерела води не буде», — додав Микола Сольський.
Читати за темою: Що чекає Південь України після руйнування Каховського водосховища
Міністр зазначив, що наразі є декілька тимчасових рішень. Проте вони ще потребують обговорень.
А тим часом понад 300 тис. га землі залишилися без доступу до зрошення.
«Крім того, фермери, які обробляли зрошувану землю, дуже часто також мали в оренді і не зрошувані площі, які, по суті, дотувалися ними залежно від сезону за рахунок зрошуваних земель. Зараз їм це робити буде важче або неможливо. Тому розмір проблеми значно більший», — пояснив Микола Сольський.
Крім того, є й інше питання. Після витоку води з водосховища приблизно 150 тисяч гектарів землі стали суходолом.
«Нам треба зробити певні юридичні застереження шляхом внесення змін до законодавства, щоб нічого з цією землею не сталось, бо через рік-два всі забудуть, що це за земля, почнуть там щось робити. І при відновленні дамби будуть проблеми. Ми підготували законопроєкт, протягом двох тижнів внесемо, маємо зробити певні юридичні застереження, щоб ця проблема не породила потім інші проблеми», — підсумував Микола Сольский.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.