Нехтування протруєнням насіння призводить до майбутніх втрат 20% врожаю — експерти
16 серпня 2023 34 0
Kurkul.com
В структурі посівних площ основними озимими культурами, що культивуються в Україні, є озима пшениця та озимий ріпак. Протруєння насіння озимих культур перед сівбою є одним із найважливіших моментів у забезпеченні запланованої густоти рослин, формуванні дружніх та рівномірних сходів.
Нехтування протруєнням насіння вже на початок вирощування призводить до майбутніх втрат 20%, а іноді й 30% врожаю, зауважують вони.
«Протруйники — надійний спосіб підвищити захист рослини від шкідників та хвороб протягом усього їх росту і розвитку. Це об'єднана назва інсектицидів, бактерицидів і фунгіцидів, що забезпечують знезаражувальну і захисну дії перед сівбою», — зазначили експерти.
Функції протруйників:
знезаражують насіння від збудників хвороб рослин, які передаються насіннєвим матеріалом;
захищають насіння і сходи від ураження хворобами, які містяться в ґрунті;
суттєво зменшують пошкодження сходів і кореневої системи рослин ґрунтовими шкідниками;
захищають сходи і рослини в початковий період вегетації від пошкодження ранніми сисними і листогризучими шкідниками.
За словами фахівців агродепартаменту, DEFENDA має 6 протруйників, зареєстрованих для захисту озимих зернових, чотири з яких фунгіцидні, а два — інсектицидні.
Фуксія (флудіоксоніл, 25 г/л) локально-контактний фунгіцидний протруйник для боротьби з комплексом збудників хвороб. Препарат захищає насіння від сажкових хвороб, кореневих гнилей, снігової плісняви.
Абсолют (карбендазим, 500 г/л) — забезпечує захист від широкого спектру хвороб рослин, які передаються через насіння і ґрунт. Препарат захищає насіння від твердої сажки, снігової плісняви.
Хлорис (тебуконазол, 15 г/кг, прохлораз, 60 г/л) — високоефективний фунгіцидний захист насіння з одночасною дезінфекцією ґрунту та насіння. Препарат захищає насіння від фузаріозної та гельмінтоспоріозної кореневої гнилі, сажкових хвороб, снігової плісняви, плямистостей листя.
Інсектицидні:
Метакса (тіаметоксам, 350 г/л) — діє на нервову систему комах, блокуючи рух нервових сигналів між нервовими закінченнями, внаслідок чого комаха перестає харчуватися і гине. Діє проти комплексу шкідників сходів.
«Протруйники слід підбирати залежно від фітосанітарного стану поля та насіння, але не перевищувати рекомендовану норму, оскільки це може негативно вплинути на польову схожість насіння», — підсумували фахівці агродепартаменту компанії LNZ Group.