Реклама

Обсяги вирощування хмелю в Україні стрімко впали

4 вересня 2023 34 0
Хміль
DepositphotosХміль

Обсяги вирощування хмелю в Україні стрімко впали. Наразі великі пивоварні купують хмелесировину з-за кордону. Про це розповів голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду під час круглого столу «Актуальні питання законодавчого забезпечення розвитку галузі хмелярства», передає Офіційний вебпортал парламенту України.

Він зазначив, що українська продукція цікавить лише крафтових виробників.

«Імпортний хміль коштує дорожче, наші вітчизняні виробники хмелю пропонують дешевшу хмелесировину, яка за своїми критеріями відповідає українським і європейським стандартам. Наш хміль цінують на міжнародному ринку, а от українські пивзаводи оминають вітчизняних виробників. І ми маємо це змінити», — зауважив Олександр Гайду.

Під час заходу представники органів місцевої влади, пивоварних компаній та виробників хмелю поінформували, що раніше Волинь вирощувала найбільші обсяги хмелю. Нині ж в цьому регіоні хміль зовсім не висаджують. Загалом кількість вирощування хмелю в Україні впала майже у 20 разів.

«Ми пропонуємо врегулювати українське хмелярство. Зараз у комітеті розглядаються два законопроєкти, які мають впровадити європейські норми в виробництві хмелю та пивних напоїв. Сподіваюся, що чітке регулювання даної сфери має надати поштовх для розвитку вирощування хмелю», — зауважив Олександр Гайду.

Зокрема, документом пропонується:

  • посилення виробництва високоякісної продукції за стандартами ЄС та реалізації її на внутрішньому ринку та експорт до інших країн;
  • впровадження класифікації поширених та перспективних сортів хмелю, сертифікація садивного матеріалу сортів хмелю, виробництво якісних шишок хмелю та сприятливі умови їхньої реалізації;
  • простежуваність «від стебла хмелю до готової реалізації продукції».

Нагадаємо, у квітня 2023 р. у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт №9234 «Про хміль та хмелепродукти», розроблений Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Проєктом закону пропонується врегулювати діяльність галузі хмелярства, згідно з планом заходів виконання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Проте законопроєкт ще досі перебуває на розгляді.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама