Перезимівля озимого ріпаку — один з найбільш делікатних моментів вирощування культури, від успіху якого залежить відновлення весняної вегетації і стан посіву у весняний період. Про це йдеться в матеріалі «Критерії успішної перезимівлі ріпаку та помилки в осінньому догляді посівів», пише Kurkul.com.
«Для успішної перезимівлі ріпаку важко визначити основні чи другорядні фактори. Недотримання технології вирощування призводить до втрат», — прокоментував Юрій Баранчук, менеджер з розвитку агротехнологій у Центральному регіоні LNZ Group.
Для прикладу він наводить чотири негативні сценарії перезимівлі ріпаку за недотримання технології вирощування:
Також фахівець розповів про нюанси внесення ретардантів і ЗЗР на ріпак в осінній період
Утримати точку росту і запобігти її витягуванню можливо із застосуванням ріст регуляторів та фунгіцидів, що містять тебуконазол, рекомендований для профілактики низки хвороб озимого ріпаку. Ці препарати особливо доцільно застосовувати на ранніх і загущених посівах.
Юрій Баранчук рекомендує об’єднати ріст регуляцію, живлення, фунгіцидний та інсектицидний захист в одну операцію, оскільки кількість проведення таких заходів восени варіює залежно від строків сівби від 1 до 4.
Перший захід, починаючи з фази 4-5 листків, спрямований на захист від альтернаріозу, фомозу і борошнистої роси фахівець рекомендує проводити з використанням у баковій суміші фунгіцид Талер (тебуконазол, 250 г/л) в нормі 0,5-1,0 л/га, Камзол (метконазол, 60 г/л) 0,75-1,25 л/га або Камзол Турбо (ципроконазол, 80 г/л + метконазол, 60 г/л ) в нормі 0,5-0,7 л/га.
Для інсектицидного захисту проти пильщиків, блішок, прихованохоботників та інших шкідників він рекомендує застосувати препарати Циркуль (лямбда-цигалотрин, 50 г/л) в нормі 0,15-0,20 л/га або Бомбардир Дуо (імідаклоприд, 300 г/л + лямбда-цигалотрин, 100 г/л) в нормі 0,15-0,25 л/га, Престо (клотіанідин, 200 г/л + лямбда-цигалотрин, 50 г/л) в нормі 0,3-0,4 л/га.
Оскільки ріпак борофільна культура, підійдуть добрива з мікроелементами для розвитку розетки листків DEFENDA Бор (1 л/га) та DEFENDA Мікро (1 л/га).
Друге внесення у фазу 8-9 листків ріпаку озимого фахівець рекомендує провести, використовуючи в баковій суміші фунгіцид тебуконазол, 250 г/л в нормі 1,0-1,2 л/га.
«Якщо під час другої обробки спостерігається тепла погода, в ґрунті є достатні запаси вологи і вегетація ріпаку буде продовжуватись, то до тебуконазолу необхідно додати хлормекват-хлорид, 700 г/л в нормі 0,5-1,0 л/га. Інсектицидний захист, як і в попередньому випадку, препаратами Бомбардир Дуо в нормі 0,15-0,25 л/га або Престо в нормі 0,3-0,4 л/га проти пильщиків, блішок, прихованохоботників та інших», — порадив фахівець.
Для контролю ґрунтових шкідників, зокрема проти совки та личинок травневого жука, можна використовувати в осінній період препарати які містять фосфорорганічні сполуки, наприклад, Твікс (хлорпірифос, 500 г/л + циперметрин, 50 г/л) в нормі 1,0-1,1 л/га.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.