Реклама

Цьогоріч врожай рису не покриє витрат фермерів та не принесе прибутки — думка

8 жовтня 2023 72 0
Збір рису
Кілійське міжрайонне управління водного господарстваЗбір рису

Аграрії Ізмаїльського району почали збирати рис. Цьогоріч врожай доволі низький (попередньо 6-7 т/га), бо він не покриє витрат фермерів та не принесе підприємствам прибутки. Про це розповів голова Кілійської громади В'ячеслав Чернявський, пише «Юг.Today».

Також експерт прогнозує здорожчання білого кілійського рису до 70-80 грн/кг.

Як зазначив В'ячеслав Чернявський, наразі два рисових господарства вже розпочали збирати культуру. Три підприємства ще не розпочинали жнива. Всього під рис в Кілійській громаді фермери відвели близько 3 тис. га.

Голова громади додав, що врожай рису цього року поганий, якщо враховувати витрати аграріїв на вирощування білого золота.

«Один гектар фермеру коштує 110 тис. грн. А сама сировина сьогодні вартує 30 грн/кг, тобто ціна однієї тонни рису з поля становитиме 30 тис. грн. Таким чином, близько 3,5 тонн рису потрібно зібрати аграрієві, щоб покрити витрати в розмірі 110 тис. грн на його вирощування», — пояснив В'ячеслав Чернявський.

Аби отримати білий рис сировина повинна пройти переробку на заводі, що передбачає також певні витрати. Із семи зібраних тонн вийде максимум чотири тонни білого рису. Таким чином, дохід аграрія виходить не більше півтори тонни білого рису з гектара, якщо не враховувати витрати на переробку, зберігання, перевезення.

«Підприємство вийде в «нуль» в кращому випадку», — підсумував голова громади.

В ідеалі, аби аграрії могли заробити на вирощуванні рису, потрібно зібрати врожай близько восьми-десяти тонн з гектара.

В'ячеслав Чернявський зазначив, що через високу стартову ціну сировини на полицях магазинів кінцевий продукт (білий кілійський рис) може обійтися покупцеві в середньому 70-80 грн. 

Читайте також: На Одещині модернізують 12 об'єктів зрошення на 750 млн грн

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама