Реклама

Штучний інтелект допомагатиме у розмінуванні полів

22 жовтня 2023 25 0
Штучний інтелект допомагатиме у розмінуванні полів
Мінекономіки

Міністерство економіки вже сформувало цілісну стратегію інформаційного менеджменту гуманітарного розмінування території України, яка базується на data-орієнтовному підході. Обробляти дані допомагатиме штучний інтелект. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Демоверсію унікального проєкту команда Міністерства економіки представила на Першій Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування України, яка відбулася в Загребі 11-12 жовтня 2023 року.

«Завдяки штучному інтелекту ми аналізуватимемо big data, щоб ухвалювати якісні рішення, розставляти пріоритети, достеменно розуміти потреби і те, які ресурси потрібно залучати, щоб швидше розмінувати українські землі. Зокрема система зможе проаналізувати дані щодо потенційно замінованих територій, поєднати їх із даними з додаткових джерел, наприклад, щодо обʼєктів соціальної чи критичної інфраструктури та сформувати варіанти більш пріоритетних шляхів розмінування», — розповіла Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, впровадження інформаційної системи дозволить:

  • оперативно аналізувати рішення та дії у сфері гуманітарного розмінування;
  • корегувати їх;
  • удосконалювати підходи до очищення українських земель;
  • покращувати та прискорювати процеси.

Сформований Мінекономіки стратегічний підхід до інформаційного менеджменту дозволятиме якісніше визначати пріоритети у розмінуванні земель, залучити експертне середовище, яке працює у сфері інновацій, до гуманітарного розмінування.

«Наявність аналітичного дашборду та інтерактивного помічника, що у реальному часі генерує дані для ухвалення управлінських рішень, допоможе всім дотичним до розмінування структурам працювати в цій сфері більш ефективно», — додали у Мінекономіки. 

Читайте також: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама