У чотирьох областях впроваджуються міжнародні проекти підтримки сімейних ферм та кооперації

5 квітня 2016 107 0
У Черкаській області створять 50 кооперативів
bestberry.com.uaУ Черкаській області створять 50 кооперативів

У Вінницькій, Львівській, Херсонській та Черкаській областях за підтримки міжнародних донорських організацій впроваджуються 6 проектів з підтримки розвитку малого підприємництва, сімейних фермерських господарств та кооперації на селі.

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Владислава Рутицька, пише прес-служба Мінагропроду.

«Під час зустрічей і переговорів з іноземними партнерами дуже часто піднімається тема розвитку аграрних кооперативів. Наприклад, ми отримуємо величезну фахову допомогу у питанні розбудови кооперативного руху від наших канадських партнерів. Канада є одним з найбільших натхненників розвитку агрокооперативів в Україні», — відзначила заступник міністра.

Владислава Рутицька наголосила, що питання розвитку сільськогосподарських кооперативів — це питання у тому числі і соціальне, яке стосується сталого розвитку сільської місцевості.

«У Черкаській області за підтримки Європейського Союзу з 2015 р. діє проект «Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів»), у рамках якого передбачається створення 50-ти нових СОК», — наголосила Владислава Рутицька.

Довідково:

На початок 2016 р. в Україні зареєстровано 998 сільськогосподарських виробничих кооперативів та 1026 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Але реальну господарську діяльність здійснюють лише 54,9%. Щодо галузевого розподілу, то тут ситуація така: із загальної кількості діючих кооперативів: молочарських — 156 (27,6%), з обробітку землі та збирання врожаю – 153 (27,1%), м'ясні — 17 (3,0%), плодоовочеві — 67 (11,8 %), зернові — 36 (6,43%) та з надання інших послуг — 135 (23,9%).

Виконано за допомогою Disqus