Більше половини врожаю озимої пшениці піде на фураж — експерт

5 квітня 2016 104 0
Якість врожаю озимої пшениці буде невисока?
strandbrewersclub.orgЯкість врожаю озимої пшениці буде невисока?

Якість врожаю озимої пшениці буде невисока, повідомила експерт з сільського господарства, редактор «Агроіндустрії» Оксана Король, пише «Обозреватель».

За її словами, більше половини отриманого врожаю відправиться на фураж. Продовольчої пшениці високих 3-го і 2-го класів буде мало, а хорошої борошномельної пшениці, придатної для випічки хліба — ще менше.

Ситуацію «слабкості» озимих теоритично можна підправити за допомогою агрохімії: підгодівлі добривами і росторегулюючими препаратами.

В Україні аграрії в основній масі не зацікавлені у виробництві висококласної пшениці: виробнику вигідніше отримати високий «вал» фуражного зерна і більше заробити на кількості, ніж на якості. Так як цінова премія за продовольчу пшеницю не така висока, а добрива і ЗЗР коштують дорого.

На експорт українська фуражна пшениця йде прекрасно. З огляду на, що основні імпортери — країни Близького Сходу, Африки частково — все це невибагливі покупці.

Надія українського пекаря — тільки на дрібного сімейного фермера з земельними угіддями 100-300 га, подібні господарства заробляють не на валі продукції, а на її якості, їм вигідно заробляти цінову премію на пшениці високого класу на відміну від більш великих виробників.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

39%