Поточного року українські аграрії удвічі наростять будівництво потужностей для зберігання овочів. Про це повідомив директор ТОВ «Толсма Текнік» Олесь Капітанчук, пише «Інтерфакс-Україна».
«З початку війни в Україні було знищено овоче- і картоплесховища потужністю близько 150 тис. тонн. У 2023 році фермери власним коштом без будь-якої допомоги побудували 15 овочесховищ», — зазначив він.
Як додав Олесь Капітанчук, в Україні у 2023 році було побудовано овочесховищ на близько 20 тис. тонн, із яких 70% для зберігання цибулі, по 15% моркви та картоплі.
Станом на лютий поточного року до компанії ТОВ «Толсма Текнік» вже надійшли замовлення на будівництво сховищ на понад 25 тис. т, які будуть призначені переважно для зберігання цибулі.
Директор ТОВ «Толсма Текнік» прогнозує, що у 2024 році в Україні можуть бути побудовані сховища для зберігання овочів і картоплі потужністю близько 40 тис. т.
Читати за темою: У 2024 році овочівники змінюватимуть підходи у виробництві — думка
За словами експерта, абсолютно всі проєкти будуватимуться коштом самих аграріїв.
«Для багатьох із них сезон-2023 був доволі вдалим завдяки високим цінам на овочі, які суттєво вищі, ніж у довоєнний період. Крім того, українське овочівництво орієнтується здебільшого на внутрішній ринок, тож фермери мали гарантований збут, їхня продукція не простоювала в чергах на кордонах, як це відбувалося й досі триває із зерновими культурами, олією, молочними та м'ясними продуктами», — пояснив Олесь Капітанчук.
Розміщення потужностей зі зберігання — Центр і Захід України. Саме в ці регіони зміщується промислове овочівництво.
Водночас директор «Толсма Текнік» акцентував, що однозначно побудованих овочесховищ не вистачить для відновлення промислового овочівництва до довоєнного рівня.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.