Реклама

Полімерні рукави для зберігання кормів витісняють силосні ями

29 квітня 2024 75 0
Полімерні рукави для зберігання кормів витісняють силосні ями

У господарстві ТОВ «Агровест Груп» з Житомирщини утримують 1800 голів ВРХ, з яких до 800 — дійне стадо. Середні надої — понад 5,2 т/рік молока від однієї корови, а якісні показники забезпечують випуск молока екстракласу.

Про це йдеться у спецпроєкті «Що смакує корові — правильне силосування і зберігання корму» на Kurkul.com.

Як розповів виконавчий директор господарства Сергій Свірщук, надої на 80% в них залежать від правильно заготовлених кормів.

«Щоб силос був якісним і приносив користь тваринам, необхідно забезпечити його якісні характеристики. Доброякісний силос має pH 4,2, кислий — 4,0 і перекислений — 3,7-3,8. Останні два види тварини їдять погано. Також важлива вологість маси, яку силосують. Залежно від виду рослин, цей показник коливається у межах 65-75 %. Якщо вологість нижча за 75%, рослини подрібнюють на часточки завдовжки 1-2 см, 75-80% — 5-6 см і понад 80% — 8-12 см за умови, що стебло не дуже грубе, оскільки тоді залишається багато відходів», — розповів виконавчий директор господарства.

Також, за його словами, важливим є правильне зберігання силосу.

В Україні зберігання кормів в полімерних рукавах все більше витісняє силосні ями, адже за підрахунками втрати поживних речовин за консервування корму в полімерних рукавах становить 4-5%, а при закладенні в траншеях — 20%.

«Частину кормів ми зберігаємо в полімерних рукавах. Зберігаємо таким способом корнаж та зерно, яке виділяємо для годівлі. Для цих видів кормів непрактично було будувати додаткову силосну яму. Тому практикуємо роботу з полімерними рукавами. І зараз бачимо, що такий вид зберігання економічно вигідний і доцільний. Працюємо з рукавами Harwell українського виробника ТОВ Планета Пластик», — додав виконавчий директор.

Сергій Свірщук назвав й інші переваги полімерних рукавів:

  • По-перше, це менша кількість техніки та працівників для наповнення рукава, аніж це потрібно в варіанті з силосною ямою.
  • По-друге, це мобільність технології: можна закладати корм там де нам потрібно.
  • По-третє, це менші втрати поживності корму.

Директор господарства розповів, що навіть при максимальній герметизації силосної ями, викидається щонайменше п’ята частина кормів.

Читайте також: Фермер назвав 5 кроків до прибутковості молочної ферми

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама