Реклама

ДБР викрило посадовців, які стягували з фермерів «побори» за реєстрацію с/г техніки

3 травня 2024 108 0
ДБР викрило посадовців, які стягували з фермерів «побори» за реєстрацію с/г техніки
ДБР

У Запоріжжі перед судом постануть посадовці Держспоживслужби, які під час війни організували схему поборів з фермерів за реєстрацію сільгосптехніки. Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

Як зазначається, завідувач сектору Держспоживслужби у Запорізькій області залучив до незаконної діяльності підлеглого та власну дружину. Користуючись змінами у законодавстві через введення воєнного стану, чиновники створювали фермерам штучні перешкоди для реєстрації техніки. Власникам для подолання «проблем» вони рекомендували звертатися до фірм дружини та вітчима завідувача сектору.

«Платіж оформлювався за нібито «інформаційні послуги», після чого сільгоспвиробники отримували необхідні від Держспоживслужби документи. Вартість «консультацій», які фіктивно надавала дружина чиновника, складала від 2 до 7 тис. грн за одну одиницю техніки. За цією схемою у 2022-23 роках на рахунки ділків було перераховано близько 3 млн грн. Гроші були «відмиті» купівлею елітного авто вартістю 1,4 млн грн, яке було оформлене на вітчима організатора схеми», — розповіли в ДБР.

Так, чиновники Держспоживслужби були відсторонені від службових обов’язків. Куплений на хабарі елітний автомобіль арештований.

Троє фігурантів обвинувачуються в отриманні неправомірної вигоди з використанням службового становища (ч. 3 ст. 368 КК України). Санкція статті передбачає покарання до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читати за темою: НАБУ викрило міністра АПК Сольського на заволодінні державною землею

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама