Реклама

На Чернігівщині пасічники фіксують мор бджіл

3 травня 2024 166 0
На Чернігівщині пасічники фіксують мор бджіл
Kurkul.com

Розпочався сезон обприскування посівів ріпаку інсектицидами, а також, відповідно, і сезон отруєння ними бджіл...

Так, мертвих комах у власній пасіці виявив бджоляр з Чернігівщини Сергій Реуцький. Про це він розповів виданню Zemliak.com.

За його словами, місцеве підприємство у ніч на 3 травня проводило обприскування ріпаку препаратом Біскайя, який позиціонується виробником як безпечний для бджіл.

«Сьогодні (3 травня — ред.) до вильоту бджіл поїхав закрити льотки, а там перед ними і на дні вуликів кучі бджіл. На сусідній пасіці також така картина. Агроном розмовляв нормально, пропонував подивитись каністри з-під препарату», — зазначив бджоляр.

Як додав Сергій Реуцький, цього ж дня він спостерігав, як інша агрофірма готувалась вносити на посіви ріпаку гербіциди Сахара та Напалм.

Читайте також: В Україні змінили правила перевезення пасік

«Працівники не назвались, сказали, що вони не ріпак обприскують, навіть не дали, щоб каністри сфотографував. Ці препарати 3 класу, тобто теж малонебезпечні.Також бджоли стоять в селі Сохачі, там така ситуація була вже вчора вдень. Подзвонив пасічнику в Сохачі, в нього теж отруєння бджіл. Подзвонив до знайомого бджоляра в Лебедин — там поки нормально, але в Нехаївці теж є потрави», — додав Сергій Реуцький.

Пасічник додав, що винних знайти в такій ситуації важко.

«Зараз вулики зачинені, вмерла льотна бджола. Що буде до вечора — ще не ясно. Травлені бджоли агресивні. Перевезти їх фактично нікуди, бо нині багато агрофірм обробляють поля пестицидами…», — підсумував Сергій Реуцький. 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама