Реклама

Фахівець порадив технологічні прийоми для покращення живлення с/г культур

3 червня 2024 44 0
Фахівець порадив технологічні прийоми для покращення живлення с/г культур
Kurkul.com

В Україні наразі спостерігається зниження ефективної родючості ґрунтів через незбалансоване мінеральне живлення. Це, своєю чергою, негативно впливає на с/г культури

Про це розповів Сергій Адаменко, керівник відділу продуктів і сервісів мікродобрив компанії Ukravit, у блозі «Особливості живлення культур у поточному сезоні: вміст елементів живлення в ґрунтах та методи корекції», пише Kurkul.com.

Так, фахівець називав способи, як покращити ситуацію з живленням рослин «тут і зараз»:

  • Застосування кальцієвих добрив-меліорантів. Тобто варто застосовувати вапнякові добрива на основі результатів дослідження ґрунту. Це не обов'язково мають бути норми 6-8 т/га, а хоча б підтримуючі — 2-3 т/га. Це дасть змогу нормалізувати рівень рН.
  • Висівання сидератів: люпину, гірчиці, фацелії, жита. Якщо йдеться про чорноземи, де вміст кальцію дуже високий, можна й конюшину. Таким чином за рахунок сидеральних сумішей можна підвищити вміст органічної речовини.

«Підвищуючи вміст органічної речовини, ми будемо зменшувати дози застосування вапнякових добрив. Також за рахунок підвищення вмісту органічної речовини ми активуємо мікробіологічні процеси в ґрунті та, відповідно, підвищуємо його родючість. Тобто певною мірою за рахунок сидератів ми можемо покращити ситуацію», — зауважив Сергій Адаменко.

Якщо, як це дуже часто трапляється, ґрунт незбалансований, тобто в ґрунтовому розчині переважають кальцій та азот, а такі елементи, як бор, цинк, залізо та марганець недоступні. Тож, покращити живлення рослин дадуть змогу два технологічні прийоми, які варто застосовувати в управлінні мінеральним живленням культур:

  • Передпосівна обробка насіння. Для цього експерт рекомендує використати Авангард Старт та Авангард Гроу Аміно в нормі 1,0-1,5 л/т. Обробка насіння хелатованими мікроелементами сприяє не лише проростанню та схожості, а й росту та розвитку кореневої системи культур, у тому числі бічних кореневих волосків, які активно споживають воду та мінеральне живлення.
  • Позакореневі підживлення в критичні фази розвитку культур добривами Авангард Зернові, Авангард Бобові, Авангард Соняшник, Авангард Ріпак тощо. Також варто вносити добрива з тими елементами, дефіцит яких спостерігається на певному полі. Такими коректорами дефіциту елементів живлення є Авангард Фосфор, Авангард Цинк, Авангард Марганець, Авангард Мідь. Завдяки яким можна розв'язати нагальні питання щодо забезпечення збалансованого мінерального живлення культур.

Позакореневі підживлення культур у їх критичні фенофази набувають дедалі більшої популярності серед аграріїв, які прагнуть отримувати високі та якісні врожаї. Зі слів Сергія Адаменка, саме позакореневі підживлення є важливим додатковим технологічним заходом при вирощуванні.

«Повністю забезпечити потреби культури в мінеральному живленні мікроелементами із ґрунту майже неможливо через низку факторів, які погіршують їх доступність. Одночасно, правильно підібрані позакореневі добрива, застосовані у критичні фенофази, на 10-15% поліпшують коефіцієнти засвоєння головних елементів мінерального живлення (N, P, K) із добрив та ґрунту, підвищують антистресовий ефект і на 10-20% — врожайність культур», — розповів фахівець.

Також позакореневі підживлення допоможуть скоригувати ситуацію, коли в якості основного живлення були внесені неякісні добрива, які містили набагато менше діючої речовини, ніж було заявлено в сертифікаті, або не містили її взагалі.

Читайте також: Фахівець надав поради щодо підвищення ефективності гербіцидних обробок за складних погодних умов

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама