Реклама

Яєчний напрямок птахівництва нестабільний, проте рентабельний — фермер

13 червня 2024 502 0
Яєчний напрямок птахівництва нестабільний, проте рентабельний — фермер

ТОВ «Еко-Ко» з Житомирщини з 2004 р. займається яєчним напрямком птахівництва. 

Про це йдеться у спецпроєкті «Комбікормовий завод за принципом Lego — виробництво яєць на фабриці «Еко-Ко» на Kurkul.com.

За словами директора господарства Віталія Хованського, ключовий показник, який дозволяє бути конкурентними — це якість продукції. 

«Ціна на яйця дуже нестабільна, і її важко прив’язати до чогось конкретно. Дуже впливає світовий ринок і експорт. Коли він нормально працює, тоді й всередині країни ціна хороша. Але от на початку війни при собівартості десятка яєць 25 грн закупівельні ціни супермаркетів — наших ключових клієнтів — були на рівні 5 грн. Через те, що експорт не працював», — розповів фермер.

Досягати високої якості та економії витрат допомагає використання сучасних технологій і обладнання, які впроваджуються при реконструкції потужностей підприємства.

«Спочатку ми мали один пташник на 50 тис. курей. Підприємство, яке я придбав у Житомирській області, було майже зруйноване, ми його відновили Нещодавно поставили нове кліткове обладнання, побудували новий пташник і збільшили поголів’я на 112 тис. Також маємо гордість нашої птахоферми — власний сучасний комплекс для виготовлення комбікорму. Будували разом з елеватором. Тепер упевнено можемо говорити про те, що якість яєць значно підвищилася», — розповів директор «Еко-Ко».

Уже понад пів року, як у господарстві працює лінія для виробництва комбікорму Buschhoff, яку встановила компанія «Сій Добро», офіційний представник Buschhoff в Україні.

Лінійка в середньому працює шість годин на день і забезпечує добову потребу у комбікормі для птахоферми — 31 тонну на 260 тис. курей. В середньому 120 г корму потребує одна курка на добу.

Серед переваг роботи комплексу фермер також називає абсолютну чистоту —  при роботі обладнання немає ні пилу, ні сміття. 

Читайте також: Будуємо комбікормовий завод: рекомендації фермерів та поради щодо вибору обладнання 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама