Фермерам економити слід з розумом і певні статті витрат, як закупівлю добрив, зменшувати не варто, адже вони є основними для отримання врожаю і прибутку.
Таку думку висловив засновник ФГ «Злагода» з Черкащини Юрій Савіовський у спецпроєкті «Економити та зростати — як отримати прибутки після аномальної весни» на Kurkul.com.
«Неодноразово чув, що якщо рослини мають потужну стрижневу кореневу систему, то це може допомогти заощадити гроші на добривах. Однак з досвіду скажу, це лише теорія. Рослинам потрібні якісні добрива», — пояснив Юрій Савіовський.
Проте додав, що цьогоріч йому таки вдалося зекономити, бо комплексне міндобриво, яке обрав, виявилось порівняно недорогим і водночас якісним. Щодо пшениці, як зазначає аграрій, то вона потребує багато добрив. Восени тут вносили комплексне добриво, а навесні підживлювали двічі.
«Перед посівом пшениці ми внесли нітроамофоску, яку виробляє GROSSDORF, з розрахунку 100 кг/га. Також внесли 100 кг карбаміду. Результати по пшениці видно вже сьогодні, тут і додаткових аналізів не треба. Вносили також сульфоамофос 140 кг на га, теж GROSSDORF, з розрахунку 20:20 + 15 кг сірки на га восени. А сірка для нас ключова, адже саме вона сприяє засвоєнню азоту. Тому і врожайністю, і якістю задоволені, бо ж не перший рік використовуємо», — ділиться секретом аграрій.
За його словами, співвідношення між ціною та якістю для добрив є важливим, але якість є більш значущою. Якщо виробник забезпечує хорошу якість, він матиме гарну репутацію серед клієнтів.
У «Злагоді» вистачило коштів, щоб повністю внести усі потрібні комплексні добрива цьогоріч, і результати цього видно вже зараз.
Читайте також: OSTCHEM оновив ціни на мінеральні добрива
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.