Реклама

Фінансові зобов'язання змушують фермерів швидко продавати збіжжя, не очікуючи кращої ціни

28 вересня 2024 1686 0Юлия Немцева
Фінансові зобов'язання змушують фермерів швидко продавати збіжжя, не очікуючи кращої ціни

Фермера Ігоря Валька швидко продавати збіжжя, не очікуючи кращої кон'юнктури, змушують зобов'язання перед фінансовими установами. А отже продажі підприємства «корелюються» із графіками сплати кредитів.

Про це він розповів у спецпроєкті на Latifundist.com.

«Якщо говорити про наше господарство, то, так, ми відправляємо зерно на продаж, але невеликими партіями через те, що воно росте в ціні. Пшеницю продавали по 7,5 тис. грн/т, тепер вже 8-8,5 грн/т. Наша продукція дорожчає, тому фермери, які мають змогу заробити якісь кошти, не продаючи зерно, притримують його. Наше господарство не мало цього року багато культур. Посіяли пшеницю, небагато гречки і основне — сою. Зараз на часі збирати гречку і сою. Ми ще не збираємо, а ціна вже росте. Сою починали купувати по 19 тис. грн/т, тепер вже 20 тис. грн/т з гаком», — пояснив керівник СФГ «Ігора Валька».

Ігор Валько припускає, що зростання цін на збіжжя пов'язане з недостатністю його об'ємів, впливом світових цін та війною — на Сході України стоять незасіяні чи не зібрані поля.

Читати за темою:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама