В ЄС спостерігається старіння покоління фермерів

1 липня 2015 50 0
В ЄС спостерігається старіння покоління фермерів
Vitbichi.byВ ЄС спостерігається старіння покоління фермерів

Доступність кредитів залишається найбільшою проблемою для молодих фермерів Європи. Банки не хочуть видавати кредити у зв'язку з невисокою прибутковістю сільського господарства, про це розповів президент Європейської асоціації молодих фермерів (CEJA) Маттео Бартоліні, пише The DairyNews.

«Молодим фермерам потрібні інструменти підтримки. Нам не потрібна милостиня, нам потрібна підтримка для виробництва соціально значимої продукції», — підкреслює Маттео Бартоліні.

На думку членів CEJA, важливо щоб підтримка була не тільки заявлена, але щоб вона доходила від одержувачів.

«Молоді фермери стикаються з серйозними викликами, намагаючись увійти в сільськогосподарську галузь», — зазначив Маттео Бартоліні.

За даними CEJA, в Європі відносно небагато молодих фермерів, 53% фермерів в ЄС старше 55 років і близько 30% старше 65 років.

На думку Маттео Бартоліні, проблема старіння покоління фермерів повинно розглядатися на європейському рівні.

Колишній міністр сільського господарства і нинішній віце-президент Європейського інвестиційного банкуВільгельм Мольтерер відзначив, що більше половини населення ЄС живе в сільській місцевості, і сільське господарство є ключовою для Європи галуззю.

Сільське господарство складає 6% ВВП ЄС і забезпечує роботою 50 млн. Чоловік по всій Європі. Європейський Інвестиційний Банк може запропонувати довгострокові кредити за нижчими ставками, ніж звичайні ставки.

Виконано за допомогою Disqus