Реклама

Щоб диверсифікувати ризики, господарство має бути багатогалузевим — фермер

3 грудня 2024 88 0
Підприємство «Петровіт»
Підприємство «Петровіт»

Сімейне підприємство «Петровіт» з Черкащини має в обробітку майже 2 тис. га, на яких вирощують 12 культур, а також ферму на 1,2 тис. голів ВРХ. Про це йдеться у спільному з банком ПУМБ спецпроєкті «Сіль землі: історії українських аграріїв».

У спадок «Петровіт» залишилася молочна ферма на 40 корів. Зараз на фермі налічується 1,2 тис. ВРХ, зокрема 400 голів дійного стада. А ще 50 голів коней.

Спочатку коні тут використовувалися як тяглова сила: ними розвозили корма для корів. А коли їх поголів’я збільшилося, то почали продавати на м'ясо харківському переробному заводу. З початку повномасштабного вторгнення завод припинив роботу, тож цей напрямок поки згорнули. Наразі на фермі налічується 50 голів коней.

А ось молочний напрямок планують розширювати. На відгодівлі мають 60 голів бичків та 200 нетелів. В основному тримають корів породи симентальська, але поступово вводять і голштинську.

Читайте також: Молочна ферма може заробляти додатково 2,5 млн грн на рік 

За словами засновника підприємства Петра Драпогуза, щоб диверсифікувати свої ризики, господарство має бути багатогалузевим. В роки, коли рослинництво не приносить бажаних прибутків, на допомогу приходить тваринництво.

«Минулого року, коли ці на зернові були низькими, саме тваринництво нас підтримало. Плюс це органіка на поле. Там, де ми вносили органіку по 2-3 рази, врожайність набагато краща», — розповів Петро Драпогуз.

Водночас нормально розвиватися молочному напрямку заважає кадрова проблема — важко знайти ветеринарних лікарів та спеціалістів зі штучного осіменіння.

Попри це господарство продовжує інвестувати у покращення умов утримання ВРХ: відремонтували приміщення, поробили вигули і тепер частково практикують безприв’язне утримання. Ремонтують доїльний комплекс на 400 голів.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама