Мінагро провалило програму підтримки виробників бавовни на 2025 рік — Чернявський
Народний депутат, заступник голови аграрного комітету Степан Чернявський вважає міністра аграрної політики та продовольства Віталія Коваля винним у провалі держпідтримки на вирощування бавовни у Держбюджеті 2025. Про це він заявив у коментарі AgroPolit.com.
Степан Чернявський пояснив, що на робочій групі бюджетного комітету він відстояв свою правку про 300 млн грн на державну підтримку виробників бавовни на 2025 рік.
«Бюджетний комітет підтримав мою пропозицію із дорученням уряду знайти фінансову можливість для цієї програми. За процедурою далі Мінагрополітики мало на уряді її відстояти в бюджеті на наступний рік. Попередньо я домовився із міністром Віталієм Ковалем, що він на уряді цю пропозицію підтримає і ми чекали від уряду рішення, тому на засіданні уряду мене не було», — розповів нардеп.
Проте Віталій Коваль не приїхав на засідання.
«Пізніше я підійшов до заступника міністра фінансів і запитав, чому не пропустили цю норму, адже було відповідне доручення бюджетного комітету? На що він відповів, що на КМУ ніхто не виступив із підтримкою цієї пропозиції. Тоді я переконався, що від Мінагро ніхто навіть слова не замовили за це. А коли не відстоюєш бюджетну позицію, то на неї і не звертають увагу», — пояснив причини зриву держпрограми із вирощування бавовни депутат.
Степан Чернявський підкреслив, що Мінагрополітики навіть не подбало про те, щоб відповідну статтю про можливе фінансування програми внесли в Бюджет 2025.
«Я був дуже сильно здивований тим, як міністр віднісся до своєї обіцянки і до цього важливого для агросектору завдання. По суті він зірвав плани на 2025 рік щодо вирощування бавовни в Україні. Віталій Коваль постійно говорить про розвиток переробки, а от вирощування і переробка бавовни — якраз і є це завдання. Адже бавовна — це невід’ємний елемент виготовлення пороху, який потрібен для виготовлення снарядів. Бавовна — це історія про переробку і про обороноздатність України», — додав Степан Чернявський.
Він пояснив, що він вів перемовини з міжнародними трейдерами про закупівлю бавовни як сировини.
«Вони були готові це робити. Але українську сировину можна було б давати виробникам пороху по давальницьких схемах і вже в такий спосіб українські фермери допомогли б бюджету зекономити мільярди гривень на закупівлі снарядів», — зазначив Степан Чернявський.
Нагадаємо, що протягом 2024 року в Україні провели експеримент із вирощування бавовнику і за підсумками збору урожаю разом із міжнародними партнерами зробили технічно-економічне обґрунтування вирощування цієї культури.
«Фермери погодилися вирощувати цю культуру за умови держпідтримки, бо, наприклад, для збирання потрібний дороговартісний збиральний комбайн, який купити фермеру самотужки не під силу. Я дуже сподіваюся, що міністерство в особі Віталія Коваля виправить свою помилку — як найшвидше підтримає поправку депутатів аграрного комітету до бюджету на 2025 рік про дотування вирощування бавовни на 1 га», — озвучив свою пропозицію народний депутат, заступник голови аграрного комітету Степан Чернявський.
Читати за темою:
- Порох з української бавовни можна буде отримати не раніше, ніж через 3 роки — фахівець
- Вирощування бавовнику для текстильної галузі — завідомо неприбуткова справа
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.