Реклама

Для мікрофермерів важлива диверсифікація — думка

23 грудня 2024 73 0
Для мікрофермерів важлива диверсифікація — думка

Фермерка Ольга Акимова у 2022 р. переїхала з Донбасу на Прикарпаття. Роботи в селі не було, а гроші були потрібні, тому вона вирішила зайнятись розведенням птиці. Про це йдеться у спецпроєкті «Від 100 курей до 100 тисяч — як фермеру заробити на яйцях» на Kurkul.com.

«Я почала дивитись відео, які розповідають про село, про тваринництво та технології. Чоловік захотів розводити свиней, а я — птахів. Тому почала з інкубації курей. Далі пробувала виводити й індиків та гусей», — розповіла фермерка.

Через рік вона прийшла до того, що хоче розводити курей та реалізовувати не лише молодняк, а і яйця. 

«Перша наша інкубація складалася з 80 яєць з власного господарства і поступово нарощували. Чомусь у напрямку птахівництва мало є інформації, курсів та тренінгів. Елементарно нам важко було знайти інформацію про правильний режим інкубації, ліки, хвороби. Тому шукали відповіді на свої питання в YouTube та вчились на власних помилках», — зазначила Ольга Акимова.

Коли кури почали нестись, то спробувала продавати яйця. Але, на жаль, особливого попиту, в селі, де мешкає жінка, не було, а на ринку домашнього яйця була велика конкуренція.

Тому для Ольги Акимової ключовою стала модель онлайн-продажу. Наразі вона планує наростити стадо до 100 курей з подальшим розвитком.

«Зараз наші продажі покривають витрати на утриманні курей, а наш заробіток — це те що моя сімʼя їсть продукцію безкоштовно. Наразі більшу частину у формуванні витрат становить корм. Зараз ціна на зерно зросла на 1500 грн/т, тому яйце дорожчає. Але моя ціна також залежить від вартості магазинного яйця, адже фабричні та домашні яйця не можуть коштувати однаково», — зазначила вона.

На переконання Ольги Акимової, для мікрофермера дуже важлива диверсифікація. Тобто не орієнтуватись виключно на продаж яйця харчового, а й продавати інкубаційні яйця, молодняк чи тушки курей.

«Я думаю, що все перспективне, коли робиться з розумом і ти рахуєш економіку. Адже яйце — це той продукт, що є в кожного на столі», — підсумувала птахівниця. 

Читати за темою:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама