Тепличні овочі подорожчали на 38%

30 квітня 2016 74 0
Овочі в Україні подорожчали на 14% за тиждень
pravda.lutsk.uaОвочі в Україні подорожчали на 14% за тиждень

Плодоовочевий індекс «АПК-Інформ: овочі і фрукти» за попередній тиждень (з 16 по 22 квітня 2016 р.) підскочив відразу на 13,9%, після зростання на 3% тиждень раніше виключно за рахунок сегмента тепличних овочів, повідомляє «7 днів».

«Погіршення погодних умов і похмура погода стали причиною зростання вартості тепличних овочів відразу на 37,8% на попередньому тижні. При цьому ще одним фактором подорожчання тепличної продукції стало підвищення попиту з боку експортерів української продукції» – зазначила керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Тетяна Гетьман.

У той же час овочі борщового набору на попередньому тижні продовжували дешевшати, знизившись на 5,9% у порівнянні зі зниженням на 4,5% тиждень тому. Як завжди у цей період року істотний вплив на зниження цін надавала рання капуста, попит на яку ріс за рахунок зниження інтересу до капусти врожаю минулого року. Можливо, що вже наступного тижня ціни на ранню і торішню капусту можуть практично зрівнятися, що стане переломним моментом у цінових тенденціях на овочі борщового набору.

Крім капусти, подешевшав і столовий буряк. А ось ціни на цибулю стабілізувалися, маючи всі передумови для відновлення зростання, оскільки попит на нього збільшувався, у тому числі і з боку імпортерів у країнах ЄС.

Ціни на фрукти і картоплю на попередньому тижні залишалися без істотних змін.

Виконано за допомогою Disqus