У центрально-західній зоні лісостепу, на полях, де був відсутній сніговий покрив, зараз спостерігаємо «руді» поля, і це не дивно, адже мінімальна температура повітря знижувалася до -13-19°С. Для підтримки рослин ріпаку Про це розповів Микола Сучек, керівних агротехнічного департаменту РroPole в матеріалі Готові до сівби та оборони — як стартує посівна 2025.
Ріпак — рослина довгого світлового дня і починає інтенсивно наростати та «гнати» пагін зі збільшенням тривалості світлового дня, причому незалежно від стану та фази розвитку рослини.
«Саме тому мета весняної рістрегуляції — на деякий час притримати слабкі рослини у вегетативній фазі, щоб вони краще укорінилися та відновили листковий апарат до активного росту пагону. Крім того, надалі, від даного агротехнічного заходу ми ще отримаємо і такі додаткові «бонуси» як стимулювання гілкування, синхронізацію цвітіння рослин, контроль фомозу», — Микола Сучек.
Проте, за даними агротехнологічного департаменту компанії РroPole, відрощування за експрес-методом рослин, життєздатність посівів пшениці м’якої озимої становить 95-97%, ріпаку озимого 75-88%.
«З 6 березня відновилась весняна вегетація, і практично відразу почали фіксувати ранній вихід прихованохоботників (хрестоцвітного та великого ріпакового). І тут достатньо використовувати інсектициди з групи піретроїдів. Річ у тім, що вегетативна маса в ріпаку ще недостатньо відросла для ефективного поглинання діючих речовин інсектицидів системної дії. За умов холодної та довготривалої весни обробки посівів доведеться робити повторно, і саме тоді будуть доцільні «системники», — додає Микола Сучек.
Читайте також: Від кукурудзи до сої — аналіз рентабельності сільгоспкультур
© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2025 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.