Упродовж третьої декади лютого, як і в попередній період, в Україні тривав дефіцит опадів. Залежно від цього фермери корегують посівні площі. Про це йдеться у спецпроєкті «Готові до сівби та оборони — як стартує посівна 2025» на Kurkul.com.
Погодні умови вплинули не лише на структуру посівних площ, а й на озимі. Так на частині площ фермерам доведеться пересівати ріпак.
«Складні погодні умови (відсутність снігового покриву та морози нижче -15°C) під час перезимівлі озимих культур, перш за все ріпаку, спричинили його загибель на частині площ. Відповідно виникає необхідність пересівання таких полів, а це також вносить зміни у структуру посівів. Остаточно можна буде говорити про ті чи інші тенденції у зміні планових розмірів посівних площ тільки тоді, коли аграрії визначаться, які площі озимого ріпаку будуть пересівати, а які залишатимуть», — розповів Іван Сеник, агроном Західного регіону ГК «Агро Експерт».
Досить низькі запаси продуктивної вологи у ґрунті, які забезпечують 50-75% потреби ріпаку у формуванні врожаю. Виходячи із такої ситуації фахівці LNZ Group прогнозують зниження потенціалу урожаю, в тому числі й на полях, де рослини мають добрий розвиток. Зазначається, ситуація покращиться за достатньої кількості опадів під час вегетації, що може компенсувати нестачу її у ґрунті на кінець осінньо-зимового періоду.
«У цілому ріпак знаходиться у доброму стані. В регіонах, де було вчасно отримано сходи, ми маємо і густоту, і добре розвинені рослини. На полях, де сходи було отримано пізно (залежно не від строків посіву, а від того коли були опади після посіву), відповідно, стан таких посівів є незадовільним і потенціал їх суттєво нижчий», — розказав Олександр Хмелюк, керівник агродепартаменту LNZ Group.
Читати за темою:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.