Через встановлення теплої погоди на початку березня садівники вже провели перші обробки мідними препаратами на кісточкових культурах, щоб запобігти моніліозу та іншим поширеним хворобам.
Проте всі загрози для садів ще попереду. На цьому наголосив керівник садівничого напряму Ukravit В'ячеслав Поліщук.
Фахівець радить перші обробки проти хвороб провести контактними мідьвмісними препаратами Гарт (гідроксид міді, 770 г/кг), 2,0-2,5 кг/га або Віоліс (хлорокис міді, 350 г/л), 2,5-3,0 л/га. Це дозволить знешкодити паршу та первинну інфекцію. Слід врахувати, що на кісточкових культурах такі обприскування потрібно проводити раніше, ніж на зерняткових, оскільки вони відновлюють вегетацію першими.
Щодо шкідників, ефективним захисним прийомом є ранньовесняна «обмивка» крони препаратами на основі олій, зокрема Захват Ойл у нормі 1,5-2,0%. Він створює на поверхні плівку, що спричиняє удушення зимуючих стадій шкідників: яєць червоного павутинного кліща, яблуневої попелиці тощо.
За словами В'ячеслава Поліщука, в багатьох регіонах поширеною проблемою є комоподібна та каліфорнійська щитівки. Для їх контролю при олійній обмивці потрібно додавати до робочого розчину інсектицид Хлорпірівіт-агро (хлорпірифос, 500 г/л + циперметрин, 50 г/л), 1,5-2,0 л/га.
Оптимальні умови для використання мінеральних олій — середньодобова температура +5°C. Також важливо дотримуватись норм виливу робочого розчину, що буде залежати від віку насаджень і підщепи, а також від об’єму крони: для молодих насаджень — 300 л/га і більше, а на насадженнях із більшою кроною — до 1000 л/га, щоб забезпечити якісне покриття без стікання.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.