За даними Мінекономіки, торік соняшникова олія стала лідером з експорту. Вперше за останні три сезони лідером серед імпортерів вітчизняної соняшникової олії стала Індія, яка закупила 858,8 тис. т. Про це йдеться на Latifundist.com.
Також значні обсяги імпортували:
На експорті соняшникової олії Україна заробила $5,1 млрд.
Тож не дивно, що цьогоріч аграрії планують збільшити площі під соняшником. За прогнозом Мінагро вони становитимуть 5,17 млн га (у 2024 р. — 4,893 млн га).
Минулого року культура очолила рейтинг найрентабельніших культур. Також, у порівнянні з кукурудзою та соєю, соняшник найменше постраждав від посухи.
Як зазначив керівник відділу розвитку продуктів Lidea Seeds Ukraine Дмитро Нерода, соняшник — доволі посухостійка та пластична культура, яка здатна використовувати вологу з глибоких горизонтів ґрунту, тому гарно адаптується до кліматичних змін.
До того ж селекціонери постійно покращують підходи у виборі гібридів, виходячи із сучасних викликів. В Lidea Seeds Ukraine також спостерігають збільшення посівних площ на Заході та Півночі України, де потенціал врожаю вище, що позитивно впливає на середній врожай соняшнику по країні.
Традиційними регіонами вирощування соняшнику у 2025 році залишаються Схід та Південь України, а також центральні області, де частка культури в сівозміні вже досягла максимуму. Поступово зростають площі під соняшником на Півночі: в Чернігівській, Сумській та Київській областях.
Читати за темою: У сезоні 2025 очікується збільшення площ під високоолеїновим соняшником
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.