Реклама

Маржинальність переробки сої вища, ніж краш-маржа соняшнику — трейдер

25 листопада 2025 1342 0
Маржинальність переробки сої вища, ніж краш-маржа соняшнику — трейдер
Kurkul.com

Успішні переробники налагодили виробництво так, щоб мати змогу переключатись із соняшника на сою і з сої на ріпак, залежно від тої маржі переробки, яку дає можливість зафіксувати ринок.

Про це розповів Сергій Репецький, партнер Sunstone Brokers, для Latifundist.com.

Через війну ринок почав кардинально мінятися, переключившись на ріпакову олію. Тепер відбувається хвиля заміщення соняшникової олії ріпаковою, потім знову соняшниковою, і так раз за разом.

Тому якщо зазвичай для фермера соняшник є, умовно, «золотом», а соя — «сріблом», то сьогодні для українського переробника соя — «золото», а соняшник — «срібло».

«Маржинальність переробки сої через відносно дешеву сировину значно вища, ніж краш-маржа соняшнику», — пояснив трейдер.

Тож, за його словами, є сенс розглядати ціни на соняшникову олію, як елемент всього олійного ринку, на який впливають різноманітні фундаментальні фактори. Немає сенсу розглядати ціну соняшникової олії виключно виходячи з українського врожаю без прив'язки до того, що відбувається на ринку соєвої, пальмової чи ріпакової олії.

«Тому вітчизняному фермеру вигідно просувати наратив, що врожай малий і справи погані. Але є і світовий ринок олійних, де пальмова, соєва та ріпакові олії в дисконті до соняшникової від $100/т до $200/т, і як результат — Індія вже три тижні не купує соняшникову олію», — додав Сергій Репецький.

Читати за темою:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама