Відміна спецрежиму ПДВ несуттєво вплине на аграріїв —думка

6 липня 2015 48 0
Відміна спецрежиму ПДВ несуттєво вплине на аграріїв —думка
Kurkul.comВідміна спецрежиму ПДВ несуттєво вплине на аграріїв —думка

Всі аграрні компанії мають бути рівні. Інакше виникають перекоси у фінансових потоках і споживанні ресурсів. Спецрежим з ПДВ створює можливість для ухилення від виплат податків, у тому числі, і для тих компаній, які не займаються сільським господарством.

Таку думку висловив директор аналітичної компанії «ПроАгро» Микола Верницький у коментарі Latifundist.com.

«Крім скасування пільг слід говорити про те, що багато аграріїв реалізують продукцію за готівку і взагалі не декларують фінансові операції. Вже неважливо, ПДВ це чи загальна система оподаткування», — говорить експерт.

На його думку, податкові пільги з ПДВ вводилися в Україні майже 15 років тому з метою звільнити сільгосппідприємства від боргів, які накопичилися в пострадянський час. Потім всі «присіли» на спецрежим, так як він дозволяв мінімізувати оподаткування.

За словами Миколи Верницького, скасування податкових пільг не стане сильним потрясінням для аграрної галузі.

«Інвестиційні та фінансові плани українських компаній порушуються тільки на найближчий сезон або на короткостроковий період. Надалі всі моделі перебудовуються, бізнес дуже швидко адаптується до існуючих умов. Всі великі агрохолдинги на тлі розмов про скасування ПДВ з осені минулого року давно все прорахували і готові до змін», — вважає аналітик.

Директор аналітичної компанії «ПроАгро» впевнений, ніж більш технологічна компанія, тим менше вона залежить від введення або відсутності податкових пільг.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

43%