Відміна спецрежиму ПДВ буде мати негативні економічні наслідки — Лапа

9 липня 2015 25 0
Відміна спецрежиму ПДВ буде мати негативні економічні наслідки — Лапа
Zn.uaВідміна спецрежиму ПДВ буде мати негативні економічні наслідки — Лапа

Передчасне скасування спецрежиму оподаткування, який мав діяти до 2018 р., може мати цілу низку негативних наслідків і не лише для сільського господарства. Таку думку в інтерв’ю ІА «Укрінформ» висловив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа.

Він підкреслив, що одним з можливих побічних дій може стати «тінізація» галузі. Зокрема, за його даними, із 6,5 млн паїв, які зараз є в Україні, офіційно в обігу лише 4,5 млн. За різними оцінками, навіть в умовах сприятливого податкового режиму у тіньовому обробітку перебувають до 20% цих земель. У цьому контексті Володимир Лапа висловив думку, що доцільно було б наповнювати бюджети шляхом легалізації підприємництва, а не через додаткове навантаження тих, хто працює в правовому полі. Ініціатива скасувати спецрежим може викликати протилежний ефект.

«І не тому, що люди хочуть працювати в «тіні», а тому що у них не залишиться іншого виходу. І це матиме не лише економічні, а й соціальні наслідки. Якщо це буде якась частина тіньового виробництва зерна, виникає питання: а як взагалі держава зможе гарантувати продовольчу безпеку», — сказав Володимир Лапа.

Заступник міністра додав, що особливо болісним це нововведення може стати для галузі тваринництва, в якій котрий рік поспіль зберігаються негативні тенденції. Податкові пільги — це 10% доходів таких підприємств.Володимир Лапа висловив сподівання, що позиція Мінагропрод та власне виробників все ж буде врахована. У той саме час міністерство працює над законом про державну підтримку сільського господарства в Україні, якій може бути зареєстрований у Верховній Раді вже найближчим часом. Голова мета документу — гарантувати повну публічність і транспарентність програм бюджетної підтримки.

«Буде публічний реєстр усіх, хто подав заявки, усіх, хто отримав кошти. Будь-який сільгоспвиробник, будь-який громадянин України може перевірити, чи правильно розподілені кошти», — наголосив Володимир Лапа.

Другим акцентом стануть програми, які показали найбільшу ефективність у попередні роки. Наприклад, стосовно стимулювання капітальних інвестицій.

«Ми хочемо комплексно прописувати програму підтримки для всіх галузей на певний бюджетний період. Ще один момент, який там передбачений — це удосконалення правил роботи інтервенційного агента на ринку зерна.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

44%