Рентабельність коноплі сягає 70% — експерт

6 червня 2016 91 0
Українська конопля руйнує стереотипи
МінагропродУкраїнська конопля руйнує стереотипи

Українська конопля руйнує стереотипи, заявила провідний експерт зернового ринку Єлизавета Малишко, повідомляє «УкрАгроКонсалт».

За її словами, напевно, жодна сільськогосподарська культура не відчуває настільки упереджене до себе ставлення, як конопля.

У 1930-і роки на частку СРСР припадало близько 80% світового виробництва цієї культури, яка використовувалася для виробництва масла, канатів, тканин, ліків. З початку 60-х рр. минулого століття роль конопель у сільському господарстві постійно знижувалася, зазначила експерт.

«У чому ж причина? У низькій рентабельності? Ні, виробники конопель оцінюють рентабельність її вирощування у 50-70%. У відсутності попиту? Теж ні. Є попит як з боку експортного, так і з боку внутрішнього ринку. Зокрема, близько половини насіння експортується, переважно до країн Європи. У технології вирощування? Частково. Досвід вирощування є, фахівці теж, але є проблеми в якості і модернізації специфічної техніки», — сказала вона.

Також додала, що основна проблема криється у регулюванні. Незважаючи на те, що українські сорти конопель не містять тетрагідроканнабіол (наркотичної складової), її вирощування ретельно регламентується і контролюється на державному рівні. Але певні зрушення у цьому напрямку все ж є, і це відбивається на темпах виробництва.

Виконано за допомогою Disqus