На Хмельниччині аграрні навчальні заклади незаконно роздавали землі в оренду

13 червня 2016 25 0
На Хмельниччині незаконно відбирають землю
inhabitat.comНа Хмельниччині незаконно відбирають землю

Органами прокуратури Хмельницької області виявлено низку порушень при використанні земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності держави та надані у користування професійно-технічним навчальним закладам виключно для дослідницьких і навчальних цілей, пише прес-служба прокуратури Хмельницької області.

Зокрема, одним із державних промислово-аграрних професійних ліцеїв без дозволу Міністерства освіти і науки України укладено із місцевим ТОВ договір про організацію виробничого процесу у сфері виробництва сільськогосподарської продукції. За умовами цього договору ліцей зобов'язався не створювати перешкоди у доступі до земельної ділянки площею 190 га для її обробітку і збору урожаю товариством.

«Таким чином, земля була надана у користування ТОВ для ведення товарного сільськогосподарського виробництва і отримання прибутку, незаконно, що суперечить її цільовому призначенню», — сказано у повідомленні.

Також додається, що з метою захисту інтересів держави Городоцькою місцевою прокуратурою заявлено позов до навчального закладу та товариства з обмеженою відповідальністю про визнання зазначеного договору недійсним та звільнення займаної земельної ділянки вартістю 6,5 млн грн. 9 червня господарським судом області позов задоволено у повному обсязі.

«Аналогічні порушення при використанні земель виявлено у діяльності ще двох професійних аграрних ліцеїв. Загальна площа цих ділянок — 227 га, вартістю близько 8,6 млн грн. Позови прокурорів щодо їх повернення у державну власність перебувають на розгляді у суді», — сказано у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

44%