В Україні намолотили 2 млн т зерна

8 липня 2015 24 0
В Україні намолотили 2 млн т зерна
Kurkul.comВ Україні намолотили 2 млн т зерна

За оперативними даними, в Україні намолотили вже 2 млн т зерна нового врожаю з ранньої групи зернових. Про це повідомлялося під час селекторної наради під головуванням заступника міністра аграрної політики та продовольства Володимира Лапи, пише прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства України.

Загалом обмолочено 620 тис. га при середній врожайності 30,5 ц/га, що на 2 центнери вище, ніж минулого року. Озимий ячмінь зібрано на площі 450 тис. га (при врожайності 31,2 ц/га), пшениці 130 тис. га (32,3 ц/га), гороху 40 тис. га (18,8 ц/га), озимого ріпаку 60 тис. га (19 ц/га).

«Темпи робіт дещо стримують дощі. Проте збирання ранніх зернових та зернобобових проводиться фактично в усіх областях України, крім Сумської та Чернігівської області, де хліба ще достигають. За декілька днів жнива розпочнуться без винятку на всій території», — повідомив директор Департаменту землеробства та технічної політики Мінагропроду Володимир Топчій.

Для проведення жнив планується залучити близько 50 тис. одиниць зернозбиральних комбайнів. Середнє навантаження на кожний — 213 га. Аграрії цілком забезпечені паливно-мастильними матеріалами. Зокрема, в наявності 333 тис. т дизельного пального та 88 тис. т бензину. Це становить відповідно 71% та 75% до потреби.

«Наголошую, особливої уваги потребують не лише жнива, але й підготовка до осінньої посівної під врожай 2016 р. Зокрема, йдеться про своєчасну підготовку ґрунту, придбання насіння, міндобрив та інших компонентів», — підкреслив Володимир Топчій.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 17°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

41%