Без повернення ПДВ і дотацій фермери отримають прибутки — експерт

8 липня 2015 51 0
Без повернення ПДВ і дотацій фермери отримають прибутки — експерт
Latifundist.comБез повернення ПДВ і дотацій фермери отримають прибутки — експерт

Представники Міжнародного валютного фонду добре зрозуміли, що сільське господарство — це багатство України і двигун вітчизняної економіки. Його потрібно підтримувати. Адже навіть без дотацій і повернення ПДВ фермери отримують хороший результат. Таку думку висловив радник правління з сільськогосподарських питань «Креді Агріколь Банк» Жан-Жак Ерве, пише Latifundist.com.

«Завдяки скасуванню податкових пільг уряд України хоче збалансувати підтримку різних секторів промисловості та сільського господарства. Поряд з великими аграрними підприємствами повернення ПДВ отримали металурги з Кривого Рогу, Маріуполя, Запоріжжя. ПДВ — це 20% собівартості від продажів, це величезні гроші », — уточнив експерт.

Спеціаліст позитивно оцінює ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо створення робочих груп, які розглядають питання оподаткування аграрної галузі.

«Думаю, вже наприкінці липня будуть презентовані перші результати діяльності робочої групи. Я розраховую, що вона буде комплексно розглядати податкові проблеми не тільки з ПДВ, а й іншим аспектам. Крім того, слід враховувати обсяги виробництва на підприємствах. Є величезна різниця між великими компаніями-експортерами та тими, хто працює на внутрішньому ринку. Різних підходів вимагають підприємства, які мають 100 тис. га землі і дрібні господарства з територією до 3 тис. га », — переконаний Жан-Жак Ерве.

Також радник правління з сільськогосподарських питань додав, що експорт вимагає повернення ПДВ або продажів без нього. В Україні зараз суми по ПДВ складають 20% від продажів, в Росії — 10%. Є ряд країн, де виплати ще менше в процентному співвідношенні. Україні необхідно рухатися в цьому напрямку і паралельно впроваджувати методику для податкового збалансування різних секторів економіки.

Банкір вважає, що рівний діалог між владою та аграріями можливий. Головне, щоб фермери змогли працювати на умовах взаємної довіри і не підтримували корупцію в галузі. В іншому ж Україна, на думку Жан-Жака Ерве, має хороші перспективи по врожайності в цьому році.

«Хороший клімат, щедра земля, вірний курс уряду — все сприяє тому, щоб аграрії могли спокійно працювати», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 17°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

41%