Ущільнення горіхового саду принесе чималий прибуток — експерт

13 липня 2016 145 0
Комбінований сад даватиме чималий прибуток
forum.vinograd.infoКомбінований сад даватиме чималий прибуток

На площі до 5 га норіхового саду для підвищення економічної ефективності та забезпечення окупності вкладів науковці та горіховоди зі стажем радять використовувати ущільнюючі культури, заявив під час конференції «Мільйонер з горішка» директор Українського Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.

«У нашому випадку ми зробили розрахунки, взявши для ущільнення основні овочі з борщового набору. Крім того, є такі цікаві культури, як квасоля, гарбуз і часник, які також на сьогодні, як і горіх, можна віднести до валютних культур. І хоча часник сьогодні ми не експортуємо, але його в основному завозять з Китаю. Якщо наприклад за €1,3 ми імпортуємо часник з Китаю, то в Україні його ціна доходить до 100-120 грн/кг. Основна маса гарбуза і квасолі на сьогодні також експортується з-за кордону і їх вартість теж прив’язана до валюти», — зазначив експерт.

Тому ущільнивши горіховий сад часником або ж квасолею, можете одночасно «вбити двох зайців», адже у перспективі такий комбінований сад даватиме чималий прибуток.

Читати по темі: Математика агробізнесу: горіховий сад

«Використання ущільнюючих культур дає можливість не тільки покрити ті витрати, які у вас підуть безпосередньо на вирощування ущільнюючих культур, але й гроші, які доведеться викласти на утримання горіхового саду», — додає науковець.

Виконано за допомогою Disqus

+ 24° ... + 19°

Вітер

3.2м/с

Опади

0мм

Вологість

72%