Вісім кооперативів отримали міні-ферми для вирощування кролів на Черкащині

21 липня 2016 273 0
У планах проекту — створити 50 кооперативів на Черкащині
Черкаська ОДАУ планах проекту — створити 50 кооперативів на Черкащині

На території фермерського господарства «ПРЕСТИЖ АГРОЛЮКС», що у с. Рубаний міст Лисянського району (Черкаська область), урочисто вручили міні-ферми для вирощування кролів восьми новоствореним сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, пише прес-служба Черкаської облдержадміністрації.

Придбані вони у рамках проекту «Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів», що фінансується Європейськім Союзом за програмою ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

«Одним із основних завдань реалізації проекту є зменшення рівня безробіття на селі за рахунок створення щонайменше 50 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та надання їм матеріально-технічної підтримки», — йдеться у повідомленні.

Дивитися по темі: Черкаська школярка займається розведенням кролів

Також додається, що завершуються роботи з реконструкції приміщень під розміщення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів.

«У Центрі розвитку планується розводити племінне поголів’я кролів з перспективою передачі сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам. Також ця установа буде виконувати сервісну функцію – надавати юридичний, ветеринарний, зоотехнічний, бухгалтерський, управлінський та інший супровід господарської діяльності новостворених кооперативів області. Окрім розвитку кролівництва, підтримуватимуться й інші напрямки діяльності кооперативів, серед яких – вирощування ягідних культур, сушіння фруктів та ін», — зазначається у повідомленні.

Голова села Рубаний міст Петро Скригонюк зазначив, що сьогодні жителі села працюють на підприємстві, яке виграло конкурс на виготовлення міні-ферм для проекту. У селі створено 2 кооперативи – СОК «Добробут Рубанки» та СОК «Мрія Рубанки», які отримають матеріально-технічну підтримку від Європейського Союзу.

«На початок липня у рамках проекту вже створено 24 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи, з них: 7 – із сушіння фруктів, 3 – з вирощування плодово-ягідних культур та 14 – з вирощування кролів. 7 кооперативів вже отримали 20 сушарок для сушіння фруктів. 3 кооперативи отримають восени саджанці ягідних культур», — повідомив начальник управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігор Колодка, який є координатором проекту.

Вісім кооперативів отримали міні-ферми для вирощування кролів на Черкащині

Виконано за допомогою Disqus

+ 23° ... + 19°

Вітер

2.4м/с

Опади

5.1мм

Вологість

62%