ЄС оцінить необхідність фінансової допомоги Україні у боротьбі з АЧС

26 липня 2016 93 0
ЄС допоможе Україні боротися з АЧС
www.0542.uaЄС допоможе Україні боротися з АЧС

Делегація експертів з Європейського Союзу в серпні відвідає Україну для оцінки необхідності технічної та фінансової допомоги у боротьбі з вкрай небезпечним вірусним захворюванням тварин африканською чумою свиней (АЧС), поширення якої загрожує свинарській галузі України та деяких європейських країн, заявив голова Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, пише «УНІАН».

«На початку серпня приїдуть експерти ЄС щодо оцінки необхідності допомоги в боротьбі з АЧС. Діагностикуми, обладнання, але серед іншого – і фінансова допомога на впровадження програм щодо зменшення ризиків у дикій фауні, аналогічних європейським», — заявив він.

Він також зазначив, що діюча в Україні система контролю мисливської сфери не стимулює мисливців сприяти у боротьбі з поширенням АЧС, яке не в останню чергу відбувається через диких кабанів.

«Обговорювали з колегами з Державного агентства лісових ресурсів, а також литовськими експертами боротьбу з АЧС. У них за забитих і знайдених диких кабанів платять гроші. У нас за кожного знайденого померлого дикого кабана скорочується ліміт на полювання. Тільки нетямущий буде повідомляти. Це називається – боріться далі», — підкреслив Володимир Лапа.

Виконано за допомогою Disqus