Теплиці переходять на альтернативны види палива

13 липня 2015 120 0
Теплиці переходять на альтернативны види палива
Мasterportal.com.uaТеплиці переходять на альтернативны види палива

В Україні все більше невеликих господарств, які мають 6-10 га теплиць, переходять на альтернативний вид палива – деревні пелети, пише EcoTime.

Енергетична криза змусила галузь, яка дуже залежать від постачання газу, у другому півріччі 2014 р. шукати адекватну заміну російському природному газу. Для більшості тепличних господарств впровадження когенерації (одночасне виробництво тепла і електроенергії під час спалювання газу) виявилося невигідним. В той же час заміна газових котлів імпортними електричними (в Україні електрокотлів потрібної потужності не виробляють) та перехід на біогаз потребує великих інвестицій.

У виграші опинилися невеликі теплиці, які працюють у лісистих регіонах. Зокрема, розташований поблизу карпатських лісів тепличний комбінат у місті Долина, який є лідером овочівництва закритого грунту на Івано-Франківщині, встановив котел, який працює на деревних відходах – пелетах. Маючи лісовий ресурс, невелике господарство «Камелія» у Княжичах під Києвом теж почало вирощувати овочі на паливних гранулах.

Великий тепличний бізнес, який у 2012-2014 роках ледве зводив кінці з кінцями через дорогий газ, очевидно відійде у небуття. Українське овочівництво закритого грунту виживе завдяки невеликим підприємствам та малим плівковим теплицям, яких в Україні вже, за різними оцінками, налічується 5-12 тис. га. У селах на Херсонщині, Закарпатті, над Дністром у Тернопільській та Чернівецькій областях, і особливо — над Дніпром у Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області такі індивідуальні теплиці опалюють виключно дровами.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

44%