Держава відмовляється контролювати використання сільгоспземлі — думка

31 серпня 2016 67 0
ВРУ з роками знімає все більше і більше обмежень щодо контролю земель
egb.kiev.uaВРУ з роками знімає все більше і більше обмежень щодо контролю земель

Верховна Рада України з роками знімає все більше і більше обмежень щодо контролю земель, заявив в інтерв'ю «Сегодня» директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

«Є земельна ділянка, є її власник. Залежно від категорії земельної ділянки встановлюються правила, що там можна робити, а що не можна. І встановлюються маркери, як контролювати, дотримуються правила чи не дотримуються? Ну, зокрема, якщо це земля с/г призначення, там є рівень гумусу, який не повинен знижуватися за відповідний період часу», — зазначив він.

За його словами, щоб він не знижувався, має бути впроваджена сівозміна, повинні вноситися органічні добрива.

«Що робить Верховна Рада з роками? Знімає все більше і більше обмежень щодо контролю земель. В результаті сьогодні українські чорноземи містять менше гумусу, ніж британські суглинки. Агрохолдинги просто вбивають гумус», — переконаний він.

Наразі, за його словами, всі спалюють стерню, агрохолдинги також, а заодно згорають і лісопосадки, береги, знищується природа.

«Державний орган мав би це контролювати. Я якось розмовляв з екологічними інспекторами. Запитую: «Чому ви не штрафуєте?» Відповідають, мовляв, там «криша», а ми не знаємо, чи то він запалив, чи хтось інший… Тепер за цим законом це все віддається місцевому самоврядуванню. А воно апріорі не може проконтролювати якість землі: щоб визначити кількість гумусу, треба звертатися до спеціалізованої лабораторії. Не може і не буде самоврядування мати лабораторію», — повідомив він.

Також додав, що навіть у таких розвинених країнах, як Німеччина і Швеція, де є потужне самоврядування, немає у нього такої компетенції, немає лабораторій, бо це має контролювати державний орган.

«А у нас проста штука: передали землю, дали право змінити цільове призначення. Тобто маленька сільрада, яку контролює агрохолдинг, отримала в управління державні землі, передала їх агрохолдингу… Інакше не вчиниш, бо він благодєтєль. І вона (сільрада – Авт.) ж має контролювати, зберігає цю землю агрохолдинг чи не зберігає. І якщо він хоче заасфальтувати чорнозем – одним голосуванням змінюється цільове призначення і чорнозем відводиться під зону забудови. Це апріорі неправильно: хто приймає рішення, той і контролює. Не може в одній особі це поєднуватися», — зазначив Анатолій Ткачук.

Саме тому, повідомляє він, цей законопроект і завис. Наразі почали розбиратися.

Виконано за допомогою Disqus