Бельгійський фермер оголосив війну бюрократії в Україні

13 вересня 2016 833 0
Бельгійський фермер заявив, що в Україні не дають чесно працювати
svmga.wordpress.comБельгійський фермер заявив, що в Україні не дають чесно працювати

Фермери готові розвивати свій бізнес і поставляти товари за кордон, де на них вже є попит, однак вони постійно зіштовхують з бюрократичними перешкодами від влади.

Про це йдеться у сюжеті програми «Гроші» на 1+1, повідомляє «УНІАН».

Десять років тому іноземець Бернар Віллем створив в Україні одну з перших козячих ферм, що називається «Шеврет». І всі ці роки бельгієць бореться з українською системою. Бернар скаржиться: офіційно працювати в Україні — неможливо. Цивілізованих інструментів для розвитку бізнесу — просто немає. Фермер скаржиться, що Україна ніяк не підтримує своїх фермерів — ні кредитів, ні податкових пільг.

«Який бізнес на нашій планеті дає 20% прибутку? Жоден. Як ви можете брати кредит на 20%, якщо прибуток 10%? Кожен рік ви банкрут», — зазначає бельгієць.

При цьому він констатує: якщо б у нього не було свого бізнесу на батьківщині, він не зміг би займатися своїм українським бізнесом.

«Зі своєї кишені дістаю кожен місяць €2-3 тис. Мінімально. Це дуже добре, що у мене є інший ресурс і я можу звідти брати, тому що ніякого прибутку не буде, поки вони не змінять закон», — зазначає Бернар.

Також фермер скаржиться, що у нього не склалися стосунки з сільським головою, адже він ніколи не дає хабарі.

Крім того, є проблема з підбором персоналу — на фермі бельгійця можна офіційно заробляти по 4-5 тис. грн на місяць, що дуже непогано для села, однак люди не хочуть працювати.

«Мені не вистачає людей. Хто живе у селі — 50% це алкоголіки або інваліди, а інші — в автобус — пляшка горілки, два пакети сигарет і займаються контрабандою», — зазначає він.

Крім того, багато молоді виїжджають за кордон і не хочуть повертатися.

«Менталітет потрібно змінювати», — констатує Бернар.

Виконано за допомогою Disqus