Терміни посіву озимих можуть зрушитися

66
0
Відсутність опадів може зрушити терміни масового посіву озимих культур
irlen.com.uaВідсутність опадів може зрушити терміни масового посіву озимих культур

Відсутність опадів може зрушити терміни масового посіву озимих культур.

Про це йде мова в агрометеорологічному огляді Укргідрометеоцентру, повідомляє «АПК-інформ».

Протягом першої декади вересня в Україні внаслідок високих температур повітря і відсутності опадів умови для накопичення вологи у ґрунті наближалися до критичних: відбувалося поширення і поглиблення ґрунтової посухи.

«Верхні шари ґрунту на більшості площ, призначених для посіву озимих під урожай-2017, були сухими або слабозволоженими. У багатьох районах, де абсолютно сухими були як 0-10 см, так і 0-20 см шари ґрунту, посуха досягла критерію стихійного агрометеорологічного явища», — повідомляють метеорологи.

В огляді наголошується, що, з огляду на наявну ґрунтову посуху і прогноз погоди у подальшому, за яким дощі найбільш вірогідні у кінці другої декади вересня, у більшості областей України початок масового посіву озимих зернових може затриматися до кінця вересня — середини жовтня. Виправданим при таких умовах буде посів озимих після випадання опадів кількістю 15-20 мм.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus