На Тернопільщині виступили проти ринку землі

26 вересня 2016 107 0
Депутати Тернопільщини проти відкриття ринку землі
liveinternet.ruДепутати Тернопільщини проти відкриття ринку землі

На пленарному засіданні депутати Тернопільської обласної ради звернулися до Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради України Андрія Парубія, прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо врегулювання ситуації в аграрній галузі та продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, пише прес-служба Тернопільської обласної ради.

«Зареєстрований 8 серпня 2016 р. на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» передбачає широке застосування та впровадження ринку продажу права на користування землею (емфітевзис). На думку аграріїв Тернопільщини, це – черговий обман селян, коли за безцінь хочуть фактично забрати землю, зробити її об’єктом банківської застави без відома власника з усіма негативними наслідками», — йдеться у листі.

Депутати вимагають:

  • відновити на законодавчому рівні спеціальний режим оподаткування ПДВ сільськогосподарських товаровиробників, який діяв до січня 2016 р., та заборонити застосування до суб'єктів спецрежиму сплати ПДВ фінансових санкцій за допущені у 2016 р. помилки при заповненні податкових декларацій;

  • продовжити на 10 років мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні. Розробити практичні механізми стимулювання користувачів та власників землі до відтворення та підвищення родючості грунтів через розвиток тваринництва у кожному населеному пункті;

  • збільшити суму коштів з державного бюджету України на програму здешевлення відсоткової ставки банківських кредитів для сільгосптоваровиробників та забезпечити її фінансування.

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 17°

Вітер

2.9м/с

Опади

8мм

Вологість

67%