В Україні нераціонально використовується і охороняється земля — експерт

17 липня 2015 42 0
В Україні нераціонально використовується і охороняється земля — експерт
Latifundist.comВ Україні нераціонально використовується і охороняється земля — експерт

В Україні практично сформований новий земельний лад: ліквідована державна монополія на землю, здійснено перехід до різних форм земельної власності, проведено безкоштовне перерозподіл землі на користь громадян, введено платне землекористування, створені об'єктивні передумови для обігу земельних ділянок.

Про це заявив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, говориться в повідомленні НААН.

При цьому, за його словами, реформування земельних відносин не позбавлене і ряду недоліків. Існує проблема перерозподілу земель, втрата рубежів сталого землекористування, порушення сівозмін, ігнорування заходів з охорони земельного фонду.

«Занадто повільно реалізується одна з основних завдань земельної реформи — раціональне використання та охорона земель», — вважає Ярослав Гадзало.

Проблеми, що існують у сфері регулювання земельних відносин, боротьби з деградацією земель, управління земельними ресурсами пов'язані з тим, що в Україні не були розроблені загальнодержавна програма здійснення земельної реформи, програми використання та охорони земель і програми земельних відносин, вважає він.

«Роботи з охорони земель, ведення державного земельного кадастру, здійснення землеустрою майже не фінансувалися з держбюджету. Конституційне положення про те, що земля як основне національне багатство перебуває під особливою охороною держави, не знайшло реального втілення », — підкреслив він.

Виконано за допомогою Disqus

+ 24° ... + 13°

Вітер

3.8м/с

Опади

0мм

Вологість

57%