Україна не готова до відкриття ринку землі — Соколов

14 жовтня 2016 97 0
Михайло Соколов, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради
FacebookМихайло Соколов, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради

Сільське господарство України — експортноорієнтована галузь, відтак, відкривши ринок землі ми не зможемо конкурувати з Бразилією, Аргентиною та іншими країнами, які будують ефективне сільське господарство завдяки підтримці з боку своїх держав. Про це заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов під час круглого столу в рамках проекту УНІАНАГРО «Ринок землі в Україні: бути чи не бути».

«Ми не зможемо виділяти дотації для підтримки аграрного сектору на рівні з європейськими країнами. Відповідно, не потрібно дивитися на цю модель, вона не реалізована в Україні. Тому ми виходимо з того, що обмеження повинні бути, але вони повинні бути набагато вищими, щоб середній фермер міг купити землю і на ній працювати», — зазначив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов.

Разом з цим чоловік додав, що відкриття ринку землі потрібне, але до цього слід підготуватися.

«Що таке середній фермер? Ферму на 500 га не побудуєш. Нормальна ферма — це від 1000 голів, на кожну голову потрібно мінімум 0,8 га, тобто середнє фермерське господарство — це 1000 га, щоб вирощувати грубі корми. Тому обмеження в 500 га означає, що ми створюємо неефективне сільське господарство, яке все одно помре. Але першу річ, яку потрібно вирішити до того, як запускати ринок землі — це як зробити так, щоб ті, хто вміють на ній ефективно працювати, могли взяти гроші на її покупку і взяти під нормальний відсоток, який можна порівняти з тим, під який кредитуються наші зарубіжні конкуренти. І це навіть не 10% річних, а все-таки менше. Тоді ми з одного боку прийдемо до того, що землю куплять саме ті, хто на ній може працювати, з іншого — люди, які нею володіють отримають справедливу ціну, що теж дуже важливо. На жаль, в даний момент ми не має можливості для такого рішення, це проблема, яка не вирішується швидко. Тому ми як і всі інші асоціації підтримуємо рішення про продовження мораторію.», — говорить Михайло Соколов.

Виконано за допомогою Disqus