Фермери отримають 70% кредиту від ЄІБ — Кутовий

43
0
Тарас Кутовий сподівається, що ці кошти допоможуть фермерам зробити якісний стрибок у розвитку вітчизняного сільського господарства
2877.ruТарас Кутовий сподівається, що ці кошти допоможуть фермерам зробити якісний стрибок у розвитку вітчизняного сільського господарства

Малі та середні підприємства отримають не менше 70% кредиту у сумі €400 млн від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Про це повідомив під час зустрічі з віце-президентом Європейського інвестиційного банку Вазилем Худаком міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, пише прес-служба Мінагропроду.

За його словами, до 30% коштів кредиту можуть бути розподілені між операторами держсектору: дослідними станціями, лабораторіями, установами з моніторингу та контролю рибного господарства тощо.

Читати по темі: Тарас Кутовий: Фокус бюджетної підтримки буде направлений на фермерів

«Сподіваюсь, що проект щодо надання позики у вітчизняний АПК розміром у €400 млн якнайшвидше буде реалізований та дасть змогу малим та середнім фермерам зробити якісний стрибок у розвитку вітчизняного сільського господарства. Я радий, що наші партнери зробили все, аби процес був прозорим та оперативним. Дуже сподіваюся, що наші фермери зможуть скористатися всіма перевагами запропонованої програми», — зазначив Тарас Кутовий.

Також додається, що позичальником ресурсів виступає Україна в особі Міністерства фінансів. Мінагропрод здійснює загальний нагляд та відповідає за реалізацію проекту, зокрема, за створення Групи з управління проектами.

Довідково:

Строк надання кредитів – 12 років із пільговим 4-річним періодом.

Строк реалізації проекту – з 2016 до 2020 р.р.

Сукупна кількість коштів, залучених в галузь, з рештою становитиме – €800 млн, оскільки за умов угоди кошти ЄІБ можуть складати лише половину позики. Решту ж має надавати український банк-учасник програми.

Очікується, що фінансуватимуться наступні напрямки:

  • первинне виробництво зернових та олійних культур;

  • розвиток, модернізація та сертифікація потужностей для сушіння, очистки, сортування, тестування і зберігання зернових та олійних культур;

  • реконструкція виробничих потужностей аквакультури та рибного господарства;

  • обладнання та інфраструктура для рибопереробки та консервування;

  • дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень та професійного навчання, служби поширення сільськогосподарських знань та сертифікації, системи контролю та моніторингу рибного господарства.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus