Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.
Бджоляр та виноградар увійшли до переліку професій загальнодержавного значення

До цьогорічного переліку професій загальнодержавного значення увійшли професії бджоляра та виноградаря, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.
У перелік потрапили також гостродефіцитні професії, за якими не лише обмежена кількість закладів проводить підготовку, а й вже зараз є гостра потреба на ринку праці.
За словами заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея, бджільництво – потужна галузь сільського господарства в нашій країні. За підсумками 2015 р. Україна посіла перше місце у Європі та третє місце у світі за обсягом виробництва цього продукту. Мед виробляють по всій Україні, але проводить підготовку фахівців за цією спеціальністю обмежена кількістю навчальних закладів.
«Загалом по країні для здобуття професії виноградар на першому, другому та третьому курсах у ПТНЗ навчається 44 учні. При цьому на ринку праці зараз 1622 вільні вакансії для таких спеціалістів. В наступному році з 44 учнів випуститься лише третя частина і очевидно, що навіть це не зможе в достатній мірі задовольнити нагальні потреби. І така ситуація по всім вибраним гостродефіцитним спеціальностям», — роз'яснює Павло Хобзей.
Також зазначається, що список професій загальнодержавного значення буде затверджуватися щорічно, починаючи з 2017 р. В процесі формування бюджетів на наступні роки його можна буде коригувати з огляду на виклики і потреби, які постануть перед українським ринком праці.

Читайте також
-
Як створити і просувати власний бренд ― приклад «Медових братів»
-
Навчатись правильно, або як студенти ПДАА Massey Ferguson тестували
-
Наталія Маєвська: Розуміння трендів для агровиробника — це як знання правил дорожнього руху для водія!
-
Запилювачі та шкідники лохини
-
Як мед, то ложкою, лопатою і бочкою: виставка «Бджільництво Слобожанщини 2018»
-
Україна медова: проблеми і успіхи галузі очима пасічника
Матеріали до теми